Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

  IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI

In jos 
+6
Administrator
Lancer
eddye
pseudokryticon
discoid21
COSTACHE MIHAIL
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 06:14

Administrator a scris:
Daca se doreste ca sa fie lunar admis un singur castigator, pentru a evita contradictiile, ar trebui un alt vot-topic....
Nu asta este ideea, din contra: ideea este ca sa se premieze cea mai frumoasa si inspirata fotografie. Daca intr-o luna sunt 2 imagini care nu pot fi departajate prin nici o forma de vot (inclusiv sistemul propus de mine) atunci cu siguranta ca cele 2 imagini cantaresc la fel si TREBUIE declarate castigatoare.

IDEE: Au inceput sa apara chiar si in concurs panoramari. Pentru a nu fi confundate cu imaginile normale, s-ar putea crea pentru inceput un topic dedicat panoramarilor. Daca vrei ma ocup eu de el pentru ca, pentru a declara o imagine ca fiind panoramare aceasta trebuie sa indeplineasca cateva conditii. Apoi, cu acordul celorlalti forumisti, se poate aranja si un concurs similar cu cel pentru poze. Ce zici?
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
kata0587
ADMINISTRATOR FORUM
kata0587


Mesaje : 728
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 09:00

eu nu sunt de acord ca panoramele sa aibe sectiune separata.......de exemplu pun o panorama la "orasul brasov" si astfel arat mai bine cum se vede orasul dintr-o perspectiva mai larga............daca pun panorama intr-o sectiune separata atunci nu v-a mai fi atat de interesant deoarece vizitatorul nu cauta in tot forumul sa vada pe unde ar mai putea fi poze cu "orasul brasov" .....
cu conditiile care s-ar pune pt panorame iar nu sunt de acord pt ca o panorama se poate face din 2-100 poze (daca permite programul) si fiecare alege cate poze sa foloseasca, sau cate poze a facut
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 10:05

kata0587 a scris:
eu nu sunt de acord ca panoramele sa aibe sectiune separata.......de exemplu pun o panorama la "orasul brasov" si astfel arat mai bine cum se vede orasul dintr-o perspectiva mai larga............daca pun panorama intr-o sectiune separata atunci nu v-a mai fi atat de interesant deoarece vizitatorul nu cauta in tot forumul sa vada pe unde ar mai putea fi poze cu "orasul brasov" .....
cu conditiile care s-ar pune pt panorame iar nu sunt de acord pt ca o panorama se poate face din 2-100 poze (daca permite programul) si fiecare alege cate poze sa foloseasca, sau cate poze a facut

kata, tu esti principalul furnizor de panorame al forumului. Ia gandeste: cine te impiedica sa pui panorama si intr-o parte si in cealalta? Eu asa am facut cu timbrele. La sectiunea dedicata se poate face schimb de experienta si se pot obtine informatii care sa duca in final la panorame mai bune. Stiu ca vei gandi flexibil si vei fi de acord cu mine ca acest lucru va duce la un plus pentru forum. Inafara de asta, la sectiunea dedicata se vor putea incarca fisierele mari ale panoramelor si nu doar imaginea de 1024, astfel ca cei interesati sa poata descarca o panorama la 12000 sau un 360. Ce zici?
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 10:50

Deja ne complicam prea mult ! Fara concursuri speciale pentru panorame ! Panoramele sunt tot fotografii doar ca au alta forma !!! Gata cu fotosinteza !
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 10:51

kata0587 a scris:
eu nu sunt de acord ca panoramele sa aibe sectiune separata.......de exemplu pun o panorama la "orasul brasov" si astfel arat mai bine cum se vede orasul dintr-o perspectiva mai larga............daca pun panorama intr-o sectiune separata atunci nu v-a mai fi atat de interesant deoarece vizitatorul nu cauta in tot forumul sa vada pe unde ar mai putea fi poze cu "orasul brasov" .....
cu conditiile care s-ar pune pt panorame iar nu sunt de acord pt ca o panorama se poate face din 2-100 poze (daca permite programul) si fiecare alege cate poze sa foloseasca, sau cate poze a facut
Imi pare rau ca nu exista optiunea LIKE ca pe Facebook ca ti-as fi dat like cu siguranta Laughing
Sus In jos
kata0587
ADMINISTRATOR FORUM
kata0587


Mesaje : 728
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 13:20

pseudokryticon a scris:


kata, tu esti principalul furnizor de panorame al forumului. Ia gandeste: cine te impiedica sa pui panorama si intr-o parte si in cealalta? Eu asa am facut cu timbrele. La sectiunea dedicata se poate face schimb de experienta si se pot obtine informatii care sa duca in final la panorame mai bune. Stiu ca vei gandi flexibil si vei fi de acord cu mine ca acest lucru va duce la un plus pentru forum. Inafara de asta, la sectiunea dedicata se vor putea incarca fisierele mari ale panoramelor si nu doar imaginea de 1024, astfel ca cei interesati sa poata descarca o panorama la 12000 sau un 360. Ce zici?

sincer mie personal nu-mi place sa pun aceeasi poza in 10 topice diferite.....mi se pare pierdere de timp, iar din perspectiva unui simplu vizitator sincer m-ar deranja sa vad aceleasi poze in mai multe parti. in felul acesta forumul ar arata foarte dezordonat din punctul meu de vedere si mai mult ar deranja. cu cat un forum e mai simplu de accesat cu atat are mai multi vizitatori...asta e parerea mea


Ultima editare efectuata de catre kata0587 in Vin 21 Oct 2011, 13:27, editata de 1 ori
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Administrator
ADMINISTRATOR FORUM
Administrator


Mesaje : 290
Data de inscriere : 17/06/2010

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Oct 2011, 13:21

Ne complicam prea mult. Ramanem asa.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 28 Dec 2011, 09:19

Pentru ca unii membri si vizitatori au o viteza mai mica pe internet, va recomandam sa puneti cat mai putine poze intr-un mesaj, 3-4 pentru a se deschide paginile mai repede. Daca aveti mai multe poze, postati mai multe mesaje. Nu este nici un fel de problema!
Va multumim!
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 08 Feb 2012, 18:30

Deoarece am peste 5300 de fotgrafii urcate pe acest forum si pe ImageShack, domnii din SUA m-au anuntat ca nu pot abuza la nesfarsit de bunavointa lor. Asa ca incepand cu 1 martie imi vor sterge pozele de pe server daca nu cumpar un abonament premium basic de 2 $ per luna. Intrucat sunt in continuare somer nu imi pot permite acesti bani (nu fumez si nu beau, deci nu am de unde sa tai cheltuieli). Va rog deci sa scuzati lipsa pozelor din posturile mele, nu este decizia mea, daca stiam ca este gratuit doar 500 de imagini le faceam de-a conturi de-i rupeam asa este tardiv sa reincep incarcarea tuturor pozelor. Scuze. Daca cineva poate sa-mi dea un sfat cum pot sa-mi conserv pozele pe forum, sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci...
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
danucky




Mesaje : 448
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 45
Localizare : Oradea

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 08 Feb 2012, 19:15

pseudokryticon a scris:
Deoarece am peste 5300 de fotgrafii urcate pe acest forum si pe ImageShack, domnii din SUA m-au anuntat ca nu pot abuza la nesfarsit de bunavointa lor. Asa ca incepand cu 1 martie imi vor sterge pozele de pe server daca nu cumpar un abonament premium basic de 2 $ per luna. Intrucat sunt in continuare somer nu imi pot permite acesti bani (nu fumez si nu beau, deci nu am de unde sa tai cheltuieli). Va rog deci sa scuzati lipsa pozelor din posturile mele, nu este decizia mea, daca stiam ca este gratuit doar 500 de imagini le faceam de-a conturi de-i rupeam asa este tardiv sa reincep incarcarea tuturor pozelor. Scuze. Daca cineva poate sa-mi dea un sfat cum pot sa-mi conserv pozele pe forum, sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci...
cu 2 dolari pe luna va lasa cate poze?
p.s. v-am trimis un mesaj privat, sper ca ajunge, de fapt va trimit si un mail, mai sigur
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Feb 2012, 10:43

Stie cineva cum pot folosi contul de la cx.com pentru a afisa fotografiile pe forum?
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Feb 2012, 21:15

pseudokryticon a scris:
Stie cineva cum pot folosi contul de la cx.com pentru a afisa fotografiile pe forum?
Folositi un cont de Flickr sau de Photobucket. Pe Flickr , puteti avea enspe mii de poze dar e o singura problema.
Daca aveti 201 poze pe Flick si 201 poze postate pe forum , pe forum se vor vedea toate cele 201 de poze , dar , pe Flickr se vor afisa doar ultimele 200 de poze incarcate.
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 26 Feb 2012, 14:15

Pentru eddye, gasesti raspunsul aici:

pseudokryticon a scris:
Deoarece am peste 5300 de fotgrafii urcate pe acest forum si pe ImageShack, domnii din SUA m-au anuntat ca nu pot abuza la nesfarsit de bunavointa lor. Asa ca incepand cu 1 martie imi vor sterge pozele de pe server daca nu cumpar un abonament premium basic de 2 $ per luna. Intrucat sunt in continuare somer nu imi pot permite acesti bani (nu fumez si nu beau, deci nu am de unde sa tai cheltuieli). Va rog deci sa scuzati lipsa pozelor din posturile mele, nu este decizia mea, daca stiam ca este gratuit doar 500 de imagini le faceam de-a conturi de-i rupeam asa este tardiv sa reincep incarcarea tuturor pozelor. Scuze. Daca cineva poate sa-mi dea un sfat cum pot sa-mi conserv pozele pe forum, sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci...


Oricum, dupa 1 martie forumul s-ar putea sa piarda peste 4500 de poze si o parte din activitatea mea. Asta e!
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 26 Feb 2012, 17:20

pseudokryticon a scris:
Pentru eddye, gasesti raspunsul aici:

pseudokryticon a scris:
Deoarece am peste 5300 de fotgrafii urcate pe acest forum si pe ImageShack, domnii din SUA m-au anuntat ca nu pot abuza la nesfarsit de bunavointa lor. Asa ca incepand cu 1 martie imi vor sterge pozele de pe server daca nu cumpar un abonament premium basic de 2 $ per luna. Intrucat sunt in continuare somer nu imi pot permite acesti bani (nu fumez si nu beau, deci nu am de unde sa tai cheltuieli). Va rog deci sa scuzati lipsa pozelor din posturile mele, nu este decizia mea, daca stiam ca este gratuit doar 500 de imagini le faceam de-a conturi de-i rupeam asa este tardiv sa reincep incarcarea tuturor pozelor. Scuze. Daca cineva poate sa-mi dea un sfat cum pot sa-mi conserv pozele pe forum, sa vorbeasca acum sau sa taca pe veci...


Oricum, dupa 1 martie forumul s-ar putea sa piarda peste 4500 de poze si o parte din activitatea mea. Asta e!
NU am pus nici o intrebare , deci , nu inteleg ce raspuns sa gasesc..
V-am dat o sugestie , nimic altceva.
Sus In jos
Calator mioritic
ADMINISTRATOR FORUM
Calator mioritic


Mesaje : 3231
Data de inscriere : 14/10/2010
Varsta : 67
Localizare : Pascani/Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 26 Feb 2012, 17:32

Cred ca ar fi dorit o solutie pentru salvarea fotografiilor postate pe forum pana acum. Ceva de genul unei arhive foto a forumului.
Ca sa mai salvezi inca o data toate fotografiile postate pana acum pe alt site de gazduire....iti trebuie ...vointa amunca
Solutia data de Edy este pentru postarile viitoare si cred ca colegul nostru a gasit un alt <<spatiu de depozitre>>.
Banuiesc ca acesta a fost mesajul lui pseudokryticon.
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeLun 26 Mar 2012, 16:23

Va salut in acest moment din brasov mai precis din schei. Tocmai am luat masa la casa romaneasca dupa ce ma cazasem la pensiunea old city. Urmeaza sa merg sa ma reculeg la mortantul lui Titulescu. Este o seara splendida iar pentru maine seara invit pe brasoveni la o cafea in piata sfatului la ora 19,15. Loc de adunare in fata muzeului. Ma veti recunoaste cu siguranta. Acest mesaj este inscris cu smartphone am gasit o conexiune libera. Bafta!
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeMier 28 Mar 2012, 18:41

Eu am fost la intalnire, din pacate am baut cafeaua singur!
Iata si dovada:

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Intalnire2

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Intalnire1
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
alx7891




Mesaje : 174
Data de inscriere : 30/08/2012
Localizare : SIBIU

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Aug 2012, 12:38

Ar merge bine un topic cu rezervatii naturale.
Sus In jos
alx7891




Mesaje : 174
Data de inscriere : 30/08/2012
Localizare : SIBIU

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Aug 2012, 12:40

Exista si o revista in domeniu. Pentru cei interesati va pot da adresa la care imi fac eu abonamentul, dar inainte trebuie sa am permisiunea adminului.
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Aug 2012, 12:51

Pentru alx7891. Poti sa postezi la rubrica "Peisaje". Pozele si datele despre rezervatiile naturale din munti le poti posta de asemenea si la categoria despre muntii Carpati. Aceea categorie contine cate o rubrica pentru fiecare grupa principala a muntilor Carpati.
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
Administrator
ADMINISTRATOR FORUM
Administrator


Mesaje : 290
Data de inscriere : 17/06/2010

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 31 Aug 2012, 12:35

alx7891 a scris:
Exista si o revista in domeniu. Pentru cei interesati va pot da adresa la care imi fac eu abonamentul, dar inainte trebuie sa am permisiunea adminului.

Poti trece adresa aici: https://calatorii.all-up.com/t1366-revista-romania-turistica
Sus In jos
alx7891




Mesaje : 174
Data de inscriere : 30/08/2012
Localizare : SIBIU

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 31 Aug 2012, 12:52

Administrator a scris:
alx7891 a scris:
Exista si o revista in domeniu. Pentru cei interesati va pot da adresa la care imi fac eu abonamentul, dar inainte trebuie sa am permisiunea adminului.

Poti trece adresa aici: https://calatorii.all-up.com/t1366-revista-romania-turistica
Nu inteleg de ce sa sters postarea cu ciclodrezina si mi sa raspuns la Orase. Se pierde firul conversatiei si cine citeste nu mai intelege nimik.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeVin 31 Aug 2012, 14:28

Probabil vreun moderator a mutat mesajul tau la Sibiu cel cu ciclodrezina. Eu acolo l-am vazut mai devreme.
Sus In jos
alx7891




Mesaje : 174
Data de inscriere : 30/08/2012
Localizare : SIBIU

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeDum 02 Sept 2012, 21:09

Pozele sa nu depaseasca anumite dimensiuni pentru a nu deforma pagina. Eu folosesc tinypic-ul pentru incarcarea pozelor in forum si setez 640x480. Asta am invata de pe alt forum .
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitimeLun 03 Sept 2012, 13:54

Cred ca merita sa incarci poze putin mai mari, pe forum sunt poze pana la 1024, probabil forumul are setat undeva sa prezinte pana la aceasta dimensiune si sa resizeze cele mai mari. La inceput am pus si eu poze de 640 dar curand mi-am dat seama ca nu se merita...
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
Continut sponsorizat





  IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI     IDEI,   SUGESTII , IMPRESII SI    PROPUNERI - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII
» Propuneri trasee turistice (in tara si in afara...)
» OLANDA - Amsterdam, impresii de calatorie si sfaturi
» Pentru turismul in jurul lumii, doresc sa postez aceste impresii personale pe care sa le impartasesc cu voi.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: FORUM NEWS-
Mergi direct la: