Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII

In jos 
+9
joji988
Calator mioritic
Lancer
eddye
pseudokryticon
Lde 2100
COSTACHE MIHAIL
RADCARGT08
Administrator
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Administrator
ADMINISTRATOR FORUM
Administrator


Mesaje : 290
Data de inscriere : 17/06/2010

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 09:36

Orice reclamatie sau sesizare urgenta legata de acest forum se poate trimite la adresa de e-mail forumturisticsicalatorii@gmail.com
Sus In jos
RADCARGT08

RADCARGT08


Mesaje : 18
Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 46
Localizare : Brasov

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Firicel zice ..   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 09:47

Ma straduiesc a pun poza la profil si nu reusesc :pale:
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 11:01

RADCARGT08 a scris:
Ma straduiesc a pun poza la profil si nu reusesc :pale:

Dai la profil, apoi la avatar, si apoi dai choose si in stanga sus iti va aparea tot ce ai pe desktop. Alegi poza care vrei sa o pui, si dai dublu clik pe poza, apoi dai inregistrare, in josul paginii.
Sper sa reusesti.
O zi placuta si ....racoroasa!!! Smile
Sus In jos
RADCARGT08

RADCARGT08


Mesaje : 18
Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 46
Localizare : Brasov

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Firicel zice ..   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 11:20

Multumesc este racoroasa la Brasov..si la serv ..o zi buna si tie
Sus In jos
Lde 2100

Lde 2100


Mesaje : 72
Data de inscriere : 07/12/2009
Localizare : Slanic/Plopeni

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 22 Iul 2010, 20:12

Vin si eu cu o propunere...Sa se reduca numarul maxim de mesaje pe o pagina a unui topic de la 15 la 10.,pentru a se incarca mai usor.
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeJoi 22 Iul 2010, 20:18

M-am uitat si pe alte forumuri, si toate am vazut ca au cate 15 mesaje pe o pagina. Asa doreste si Admin (myster)
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: rugaminte   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeDum 29 Mai 2011, 06:29

Va rog sa mai creati o categorie: MUNTI, CHEI, PASURI dupa modelul lacuri si rauri sau parcuri si gradini.
In aceasta categorie sa fie primite imagini din muntii nostri (eu am poze de pe Ceahlau si nu vad unde sa le pun, la peisaje montane mi se pare o blasfemie atata timp cat avem o categorie separata pentru lacuri si rauri, la fel pentru Rarau, Bucegi, Rodnei, Cheile Bicazului, ale Turzii si ale Doftanei, Pasurile Bucin, Oituz, Prislop, Turnu Rosu, etc). Astept cu pozele in standby.
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
Administrator
ADMINISTRATOR FORUM
Administrator


Mesaje : 290
Data de inscriere : 17/06/2010

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeDum 29 Mai 2011, 14:49

pseudokryticon a scris:
Va rog sa mai creati o categorie: MUNTI, CHEI, PASURI dupa modelul lacuri si rauri sau parcuri si gradini.
In aceasta categorie sa fie primite imagini din muntii nostri (eu am poze de pe Ceahlau si nu vad unde sa le pun, la peisaje montane mi se pare o blasfemie atata timp cat avem o categorie separata pentru lacuri si rauri, la fel pentru Rarau, Bucegi, Rodnei, Cheile Bicazului, ale Turzii si ale Doftanei, Pasurile Bucin, Oituz, Prislop, Turnu Rosu, etc). Astept cu pozele in standby.


Ideea ta este binevenita. De aceea am creat categoria https://calatorii.all-up.com/c9-muntii-din-romania pentru ca fiecare subdiviziune montana, fiecare pas, trecatoare sau alt obiectiv montan sa aiba topic separat.

Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: inca o sugestie sau 2   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 25 Iun 2011, 07:29

Pentru forumul nostru (pot sa zic asa cred) mai am 2 sugestii:

1-un loc bine definit in care sa poata fi prezentate puncte de atractie turistica mai putin puse in valoare de catre cei care ar putea castiga bani cu ele, sau locuri, monumente, cladiri lasate in paragina de oficiali. Ca idee, de exemplu, stiu un loc unde acum 12 ani se ridica o frumoasa bisericuta din lemn dar acum aceasta sta cada. Putem sa-i dam un nume de forma SOS TURISTIC sau ceva asemanator. Trebuie sa facem si o regula ca fiecare post sa contina un numar maxim de imagini pentru a nu incarca forumul si a nu prezenta in detaliu ceea ce nu vrem de fapt.

2-un loc in care sa prezentam mituri turistice si sa incercam sa le confirmam sau sa le infirmam. Exemplu concret: CARACAL cu cele 7 minuni - acestea exista? IASI - orasul celor 200 de biserici la 1850, mai exista acestea? si multe altele (Focul viu din pestera cu acelasi nume din Apuseni, etc.). Si aici ar trebui niste reguli de postare mai restrictive, in directia confirmarii sau infirmarii respectivului mit.
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 25 Iun 2011, 12:19

pseudokryticon a scris:
Pentru forumul nostru (pot sa zic asa cred) mai am 2 sugestii:

1-un loc bine definit in care sa poata fi prezentate puncte de atractie turistica mai putin puse in valoare de catre cei care ar putea castiga bani cu ele, sau locuri, monumente, cladiri lasate in paragina de oficiali. Ca idee, de exemplu, stiu un loc unde acum 12 ani se ridica o frumoasa bisericuta din lemn dar acum aceasta sta cada. Putem sa-i dam un nume de forma SOS TURISTIC sau ceva asemanator. Trebuie sa facem si o regula ca fiecare post sa contina un numar maxim de imagini pentru a nu incarca forumul si a nu prezenta in detaliu ceea ce nu vrem de fapt.

2-un loc in care sa prezentam mituri turistice si sa incercam sa le confirmam sau sa le infirmam. Exemplu concret: CARACAL cu cele 7 minuni - acestea exista? IASI - orasul celor 200 de biserici la 1850, mai exista acestea? si multe altele (Focul viu din pestera cu acelasi nume din Apuseni, etc.). Si aici ar trebui niste reguli de postare mai restrictive, in directia confirmarii sau infirmarii respectivului mit.
Focul viu este la Andreasi in judetul Vrancea ! Mad
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 25 Iun 2011, 14:19

Citat :
Focul viu este la Andreasi in judetul Vrancea ! Mad

Era vorba de PESTERA FOCULUI VIU, sorry daca nu m-am exprimat exact "pre limba ta"dar cred ca am spus ceva de pestera si nu de focurile care ard pe camp in Vrancea dar si in Buzau si Ialomita.


Ultima editare efectuata de catre pseudokryticon in Dum 26 Iun 2011, 07:21, editata de 1 ori
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 25 Iun 2011, 16:16

Cred ca aici ar merge create astfel de topice: https://calatorii.all-up.com/f30-alte-topice
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: de acord ca idee   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeDum 26 Iun 2011, 05:20

Ma voi ocupa de ideile astea la Alte topice, mersi
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeLun 27 Iun 2011, 21:30

Propun un nou vot pentru concursul foto. De exemplu in editia a 397-a avem concurentii a,b,c,d,e,f,g,h . Se termina timpul de postare si se trece la vot. Ideea mea suna in felul unrmator :
Fiecare poza/concurent sa primeasca o nota intre 1 si 10 (1-1,50-2-2,50-3-3,50-4-4,50-5-5,50-6-6,50-7-7,50-8-8,50-9-9,50-10) si la sfarstiul votului nota finala (rezultatul) se va afla adunand toate notele si impartind suma la numarul lor.
Exemplu :
Votul membrului Y : a-9 , b-8 , c-4 , d-10 , e-10 , f-2,50 , g - 8 , h-1,50
Votul membrului X : a-9 b-3 c-6 d-9 e-10 f-7,50 g-4,50 h-9,50
Votul membrului Z : a-2 b-7 c-8,5 d-10 e-10 f-3,50 g-8 h -10
S.a.m.d....
Rezultat final :
membrul a - ( 9+9+2) : 3 => 6,66
membrul b- (8+3+7 ) :3 => 6,00
membrul c - (4+6+8,5) : 3 => 6,16
membrul d - (10+9+10 ) :3 => 9,66
membrul e - (10+10+10 ) : 3 => 10
membrul f - (2,5+3,5+7,5 ): 3 => 4,50
membrul g - ( 8+8+4,5) : 3 = > 6,83
membrul h - (1,5 + 9,5+10) => 7,00
CASTIGATOR : MEBRUL E !

Nota finala se va afisa exact cu doua zecimale ! Putem acorda aceeasi nota la cati useri vrem ! Ce ziceti , sunteti de acord ?
Sus In jos
Lancer
MODERATOR FORUM
Lancer


Mesaje : 7496
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 57
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 05:53

Eu sunt de acord
Sus In jos
Calator mioritic
ADMINISTRATOR FORUM
Calator mioritic


Mesaje : 3231
Data de inscriere : 14/10/2010
Varsta : 67
Localizare : Pascani/Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: reguli.........   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 06:42

Si eu sunt de acord.
Cred ca propunerea ar fi buna si pentru ...Eurovision Laughing
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 08:54

Calator mioritic a scris:
Si eu sunt de acord.
Cred ca propunerea ar fi buna si pentru ...Eurovision Laughing
De acolo m-am inspirat putin Very Happy Twisted Evil
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 17:36

Daca voi sunteti de acord...sunt si eu!!! Dar de luna viitoare!

Notele se pot acorda si cu zecimi?
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 19:30

COSTACHE MIHAIL a scris:
Daca voi sunteti de acord...sunt si eu!!! Dar de luna viitoare!

Notele se pot acorda si cu zecimi?
Doar cu cinczeci de sutimi...
Nota permisa : 6,50
Nota ne-permisa : 7,20

Notele cu zecimi acceptate sunt : 1,50 ; 2,50 ; 3,50 ; 4,50 ; 5,50 ; 6,50 ; 7,50 ; 8,50 ; 9,50 !

Atentie vom nota fiecare poza/user participanta !
Sus In jos
Lancer
MODERATOR FORUM
Lancer


Mesaje : 7496
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 57
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 19:48

Mi se pare echitabil
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 20:42

Numai sa nu se supere unii participanti pe noi daca le oferim note mai mici...
Cineva va trebui sa primeasca si note mai mici, dar trebuie inteles faptul ca acest concurs este unul distractiv...
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeMar 28 Iun 2011, 21:19

COSTACHE MIHAIL a scris:
Numai sa nu se supere unii participanti pe noi daca le oferim note mai mici...
Cineva va trebui sa primeasca si note mai mici, dar trebuie inteles faptul ca acest concurs este unul distractiv...
Putem da de n ori aceeasi nota la o editie ....
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: eu sunt impotriva   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 02 Iul 2011, 14:24

Eu sunt total impotriva!
De ce sa complicam ceva ce functioneaza bine? Vom ajunge ca la Eurovision, voua va place modul de jurizare acolo?
Daca ar fi sa facem o modificare in bine ar trebui sa obligam pe toti cei care posteaza poze sa participe si la vot, neparticiparea la vot ar trebui sa descalifice respectivul concurent! Si un alt lucru bun ar fi, daca pot sa fac o sugestie, sa facem concursul tematic, de exemplu acum, in iulie, am putea da titlul:"La munte si la mare" si sa acceptam numai foto cu acest continut.
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
joji988

joji988


Mesaje : 51
Data de inscriere : 15/07/2010
Varsta : 35
Localizare : Husi

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 02 Iul 2011, 14:42

cu tema sunt de acord ;)
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitimeSam 02 Iul 2011, 16:39

Nu cred ca ar fi o idee buna sa facem cate o tema in fiecare luna! Abia strangem 7-8 membri pe luna care participa la concurs acum cand tema este libera! Concursul acesta ar fi fost inchis daca eddye nu imi cerea acceptul ca sa se ocupe el de acest concurs! Chiar postasem si mesajul ca il vom suspenda!
Sus In jos
Continut sponsorizat





CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Empty
MesajSubiect: Re: CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII   CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII Icon_minitime

Sus In jos
 
CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
»  IDEI, SUGESTII , IMPRESII SI PROPUNERI

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: REGULI-
Mergi direct la: