Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?

In jos 
+15
emtix
eddye
MARIA MOISI
COLOR
monikaa2128
TURO.RO
discoid21
BOSEL
pisti91
Ionutz
kata0587
zenox4500
vrabieionut
Donvilly
COSTACHE MIHAIL
19 participanți
AutorMesaj
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeSam 05 Dec 2009, 17:00

Aici puteti spune ce locuri, ce peisaje din tara, ce statiuni va atrag mai mult.
Sus In jos
Donvilly




Mesaje : 14
Data de inscriere : 09/12/2009
Varsta : 36
Localizare : Tirgu-Mures

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMier 09 Dec 2009, 16:40

Pot spune un oras ce imi place este Baia-Mare.
E un oras minunat, va recomand sa il vizitati caci merita.
Sus In jos
http://www.trainfan.myfreeforum.org
vrabieionut

vrabieionut


Mesaje : 326
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 10 Dec 2009, 14:24

eu nu pot sa aleg,mi-au placut mai multe orase,va recomand suceava,vatra dornei,iasi etc....
Sus In jos
http://www.trekearth.com/members/vrabieionut/photos/
zenox4500




Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Caransebeş

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: locuri din tara   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMier 13 Ian 2010, 15:54

În vara lui 2009 , am ales să fac împreună cu familia , un circuit prin ţară , cu maşina . Am ales un traseu pe unde, în general nu puteam ajunge cu trenul . Traseul ales a fost următorul : CARANSEBEŞ - HAŢEG - ALBA IULIA - CLUJ N - DEJ - TG LĂPUŞ - SIGHET - SĂPÂNŢA - BORŞA - CÂRLIBABA - VATRA DORNEI - BICAZ - CHEILE BICAZULUI - LACU ROŞU - GHEORGHIENI - M CIUC - COMĂNEŞTI - OITUZ - BRAŞOV - BRAN - CÂMPULUNG MUSCEL - CURTEA DE ARGEŞ - R. VÂLCEA - HOREZU - POLOVRAGI - TG JIU - BAIA DE ARAMĂ - BĂILE HERCULANE - CARANSEBEŞ .
Impresii ? Avem o ţară SSSSSSUPERBĂ !!!!!! Păcat că nu ştim s-o păstrăm şi s-o administrăm
În curând voi posta şi poze din această frumoasă excursie.
Sus In jos
kata0587
ADMINISTRATOR FORUM
kata0587


Mesaje : 728
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeSam 06 Feb 2010, 12:44

mie imi plac toate orasele pentru ca fiecare are ceva aparte, ceva care te face sa revii.........dar daca ar fi sa aleg un oras, as alege Onestiul. un oras micut dar frumos....
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
Ionutz
ADMINISTRATOR FORUM
Ionutz


Mesaje : 135
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 42
Localizare : Baia Mare

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeSam 06 Feb 2010, 17:05

Da, Catalina Onestiul e foarte frumos orasul, are un parc deosebit si multe alte atractii... Mie personal imi plac orasele Baia Mare, Brasov, Cluj , Timisoara, in mod special..dar si celelalte..De asemenea imi plac mult statiunile Sinaia, Baile Herculane, Mogosa (MM), Frumoasa (HR) etc ...De pe litoral imi place Eforie Nord, in mod special...Dar e greu de facut un top, sunt extrem de multe locuri frumoase, anul acesta sper sa ajung sa vad mai multe...
Sus In jos
pisti91

pisti91


Mesaje : 11
Data de inscriere : 07/02/2010
Varsta : 33
Localizare : Arad si Oradea

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeDum 07 Feb 2010, 21:28

Inafara de Oradea, imi place foarte mult orasul Cluj Napoca, cu tot ca e un oras aglomerat. Mi-a placut si Satu Mare, un oras mai mic dar cu cladiri vechi, ceea ce conteaza mult pentru mine. De asemenea pot spune ca si Timisoara mi-a placut, desi am fost doar o ora in oras Very Happy
Sus In jos
http://www.vehicule.uv.ro
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMier 24 Feb 2010, 11:25

Mie imi place Poiana Brasov.
Sus In jos
BOSEL

BOSEL


Mesaje : 125
Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMar 15 Iun 2010, 17:10

Cel mai mult imi plac statiunile de pe litoral.
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMar 15 Iun 2010, 19:40

Şi eu cred că fiecare oraş sau localitate din România are ceva aparte, este frumos în felul său şi te face să vrei să revii.
Încă nu am ajuns să-mi cunosc toată ţara, încă nu am colindat-o în lung şi-n lat Embarassed Crying or Very sad Dar am tot timpul şi de acum înainte.

Din cât am văzut până acuma, cel mai mult îmi place Timişoara, Orşova, Sighişoara, Târgu Jiu, Arad, Deva, dar şi Baia Mare... cât am reuşit să văd.
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
TURO.RO

TURO.RO


Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/06/2010

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 09:41

mihaela30mihaela a scris:
Cel mai mult imi plac statiunile de pe litoral.
Referitor la comentariul tau postat pe forum, tin sa mentionez ca Statiunea Mamaia s'a schimbat foarte mult, in BINE! ;) E de la sine inteles ca nu mai este ce era o data si ca acum s'a modernizat foarte mult si a devenit un "BRAND" asta ca sa'l citez pe Primarul Municipiului Constanta Radu Stefan MAZARE.
Iar pentru ca preturile la camerele de la hotel sunt destul de mari si doar in extrasezon sunt ceva mai mici, vreau sa-ti fac o propunere pe care sper ca macar sa o iei in seama Very Happy : Uite , Agentia Turistica pe care o reprezint ofera cazare in regim hotelier la apartamente de lux cu 2 si 3 camere la Malul Marii Negre, la preturi foarte mici, mai mici ca la hotel. De asemenea, avem si camere single, duble si triple in vile turistice in Statiunea Mamaia, la doar cativa metri de plaja.Ca sa nu mai zic, la un apartament cu 2 camere de exemplu, pretul este de 60 de euro pe noapte si se pot caza 4 turisti, ceea ce inseamna 15 euro per persoana pe noapte;) plus de asta ca ai propria bucatarie utilata complet si'ti poti pregati linistit cafeaua de dimineata, poti gati orice doresti. acest lucru fiind imposibil la hotel :|
Dar , vorbe spune toata lumea... Nu vreau sa umplu aici o pagina intreaga cu vorbe...asa ca te rog sa accesezi gratis site-ul nostru oficial http://www.turo.ro si sa vizualizezi tu pe indelete ofertele noastre si preturile. Iti multumesc anticipat si iti doresc o zi buna, si de asemenea o vara cat mai insorita si linistitita Smile !!!
Sus In jos
monikaa2128




Mesaje : 21
Data de inscriere : 16/06/2010
Varsta : 41
Localizare : ILFOV

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 15:08

Din cate stiu avem o tara foarte frumoasa privelisti minunate ca loc as alege o zona muntoasa cu multe paduri ,verdeturi ,rauri, un loc special este Sihastria unde doresc sa ajung curand .. Aici postez o poza deasemenea si ce imi este drag mie Muntele Transfagarasanului

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? IMG_0332


Ultima editare efectuata de catre monikaa2128 in Dum 26 Feb 2012, 08:56, editata de 1 ori
Sus In jos
vrabieionut

vrabieionut


Mesaje : 326
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 15:12

monikaa2128 a scris:
Din cate stiu avem o tara foarte frumoasa privelisti minunate ca loc as alege o zona muntoasa cu multe paduri ,verdeturi ,rauri, un loc special este Sihastria unde doresc sa ajung curand ..si nu numai as vrea sa ajung si la manastirea Petru Voda pentru ca este un loc divin, simti ca te renasti

sunt mijloace de transport de la Targu Neamt pana acolo?
Sus In jos
http://www.trekearth.com/members/vrabieionut/photos/
monikaa2128




Mesaje : 21
Data de inscriere : 16/06/2010
Varsta : 41
Localizare : ILFOV

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 15:33

Sincer nu stiu ce sa-ti raspund fiindca nu am fost niciodata dar doresc sa ajung
Sus In jos
COLOR

COLOR


Mesaje : 74
Data de inscriere : 15/06/2010
Varsta : 32
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeDum 29 Aug 2010, 17:00

Imi plac mult statiunile de pe litoral!
Sus In jos
MARIA MOISI

MARIA MOISI


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010
Localizare : Intorsura Buzaului

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMar 15 Mar 2011, 06:27

Mie imi place orasul meu, Intorsura Buzaului!!
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeMar 15 Mar 2011, 10:28

Mie imi place satul bunicilor mei , din judet Giurgiu pentru minunatele peisaje de primavara !
Sus In jos
emtix




Mesaje : 3
Data de inscriere : 03/07/2011

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeDum 03 Iul 2011, 12:25

muntele si in special Piatra Craiului este superba zona
Sus In jos
http://www.instalatii-amenajari.com.ro
Lancer
MODERATOR FORUM
Lancer


Mesaje : 7496
Data de inscriere : 06/03/2011
Varsta : 57
Localizare : BUCURESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeDum 03 Iul 2011, 16:42

Muntele;cel mai mult Valea Prahovei si Piatra Craiului
Sus In jos
Alex Avram




Mesaje : 20
Data de inscriere : 18/06/2012
Varsta : 29
Localizare : FETESTI

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 21 Iun 2012, 16:59

Mie imi plac:
Constanta
Sinaia
Busteni
Brasov
Si Bucurestiul dar e prea mare nebunie! Crying or Very sad
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 21 Iun 2012, 18:57

Mie-mi place rasaritul si apusul din zona si de pe Ceahlau. Anticul Kogaion este fara pereche...
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
danucky




Mesaje : 448
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 45
Localizare : Oradea

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeJoi 21 Iun 2012, 19:48

Tulcea si judetul Tulcea, lacul Izvorul Muntelui si zona inconjuratoare, lacul Siriu, zona Bucovinei
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitimeVin 22 Iun 2012, 06:08

Muntii Apuseni, Muntii Fagaras.
Dintre orase: Timisoara, Arad, Resita. O mentiune speciala: Targu Jiu.
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
Continut sponsorizat





CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Empty
MesajSubiect: Re: CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?   CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT? Icon_minitime

Sus In jos
 
CE LOCURI DIN TARA VA PLAC MAI MULT?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Va plac vacantele la munte?
» Turism cu bicicleta
» Tara BARSEI
» CEASURI IN LOCURI PUBLICE
» BALTI SI LOCURI DE PESCUIT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: