Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Care stil de vot sa fie ?

In jos 
5 participanți

Care stil sa fie ?
NOU
Care stil de vot sa fie ? Poll_left50%Care stil de vot sa fie ? Poll_right
 50% [ 2 ]
VECHI
Care stil de vot sa fie ? Poll_left50%Care stil de vot sa fie ? Poll_right
 50% [ 2 ]
Total voturi : 4
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeLun 04 Iul 2011, 16:31

Vreti stilul nou sau stilul vechi ?
NOU :
Membrii juriului vor acorda fiecarei* poze cate o nota cuprinsa intre 1 si 10 , acceptandu-se si notele cuprinse intre 1 si 10 cu cincizeci de sutimi ( ex: 6,50)
* Daca un participant cu o fotografie in concurs vrea sa voteze nu-si va vota propria poza !
Notala finala va fi suma punctelor primite impartite la numarul lor !
EXEMPLU : Notele membrului XYZHDNB : 6;4;9;7,50;10 . Nota finala : ( 6+4+9+7,5+10) :4 = 7,30 (sapte 30)

VECHI :
Veti vota trei poze si fiecare va primi cate un punct !
Sus In jos
Ionutz
ADMINISTRATOR FORUM
Ionutz


Mesaje : 135
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 42
Localizare : Baia Mare

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeLun 04 Iul 2011, 21:32

Sunt de acord oarecum cu acest vot nou...dar totusi parca e prea prea...Eu as merge pe varianta cu 3 voturi,pentru 3 membri, care sa primeasca 3,2 si respectiv 1 punct, asa ar fi un top 3 la fiecare membru ce voteaza. Sistemul actual cun un punct pt fiecare din cei 3 membri, personal, nu prea imi place.
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeLun 04 Iul 2011, 22:19

Avem 2 variante , ori alba ori neagra ..
Eu mi-am exprimat parerea si la ea raman . Niciodata nu vom putea multumii pe toata lumea ... Rolling Eyes
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: de acord ca idee   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeMar 05 Iul 2011, 14:47

Ionutz a scris:
Sunt de acord oarecum cu acest vot nou...dar totusi parca e prea prea...Eu as merge pe varianta cu 3 voturi,pentru 3 membri, care sa primeasca 3,2 si respectiv 1 punct, asa ar fi un top 3 la fiecare membru ce voteaza. Sistemul actual cun un punct pt fiecare din cei 3 membri, personal, nu prea imi place.

Achiesez la ideea aceasta, e mult mai simpla si , corect, poate da un castigator, nu doi sau trei, la egalitate de puncte castiga cel cu mai multe de 3 p in cont. Sa vedem! Cand vei ajunge la varsta mea Eddye vei intelege mult mai bine cum e cu discutiile,cu apropierea punctelor de vedere si cu toleranta si ca un pumn in gura echivaleaza cu mai multe usi inchise in nas...
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeJoi 07 Iul 2011, 19:48

Cum vreti voi, participanti sa fie ca ii vom vota noi cumva!!!
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeJoi 07 Iul 2011, 20:47

COSTACHE MIHAIL a scris:
Cum vreti voi, participanti sa fie ca ii vom vota noi cumva!!!
5-7 participanti , tot strangem , ca de obicei Very Happy
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeLun 18 Iul 2011, 14:01

Deci, pan' la urma cum votam ?
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeMar 19 Iul 2011, 19:47

Cum vreti voi!
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeMier 20 Iul 2011, 21:24

Pentru luna aceasta am ales , de test , noul stil de vot ! Posibil , ca de luna următoare sa revenim la stilul vechi , vedem ! Multă baftă !
Sus In jos
MARIA MOISI

MARIA MOISI


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010
Localizare : Intorsura Buzaului

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeSam 23 Iul 2011, 18:33

Sunt de acord cu acest stil nou de vot, dar notele trebuiesc impartite la cati membri i-au votat poza si nu la nr de concurenti. Pentru ca membrul care a participat la vot nu are voie sa isi voteze poza .Iar in acest fel membrul respectiv va fi in pierdere daca la sfarsit notele sale vor fi impartite la nr de membri care au votat!
Sus In jos
Ionutz
ADMINISTRATOR FORUM
Ionutz


Mesaje : 135
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 42
Localizare : Baia Mare

Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitimeDum 24 Iul 2011, 06:57

Mie nu mi se pare relevant acest stil de vot, de aceea nu voi vota. Pe viitor voi posta doar fotografie la concurs, daca voi avea ce. Succes !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Care stil de vot sa fie ? Empty
MesajSubiect: Re: Care stil de vot sa fie ?   Care stil de vot sa fie ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Care stil de vot sa fie ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?
» MANASTIRI SI BISERICI ORTODOXE DE STIL VECHI - ROMANIA
» MELODIILE PREFERATE
» MALINA OLINESCU - O VOCE CARE S-A STINS
» Care credeti ca este cel mai frumos oras din Romania?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: FEL DE FEL-
Mergi direct la: