Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
matei355




Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeDum 19 Iun 2011, 16:11

Vreau sa-mi gasesc o agentie de turism cu care sa colaborez si care sa prezinte credibilitate si sa aiba si oferte la preturi decente. M-ar ar ajuta foarte mult sa primesc niste sugestii din parte voastra. MErci anticipat.
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeLun 20 Iun 2011, 15:23

Queen travel ! Mult mai bine decat cu Christian Tour !
Sus In jos
matei355




Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeLun 20 Iun 2011, 23:00

MErci mult pentru sugestie Eddye. Mie azi la munca, un coleg mi-a recomandat Oltextur. Spunea ca-i foarte multumit de serviciile lor. Mi-a zis ca de vreo 3-4 ani lucreaza cu ei. Zicea ca-s o agentie destul de veche in piata si ca prezinta incredere pentru clientii lor. Tu ai auzit de ei, Eddye?
Sus In jos
mara florescu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 21/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMar 21 Iun 2011, 13:10

matei355 a scris:
MErci mult pentru sugestie Eddye. Mie azi la munca, un coleg mi-a recomandat Oltextur. Spunea ca-i foarte multumit de serviciile lor. Mi-a zis ca de vreo 3-4 ani lucreaza cu ei. Zicea ca-s o agentie destul de veche in piata si ca prezinta incredere pentru clientii lor. Tu ai auzit de ei, Eddye?


Si eu am lucrat cu cei de la Oltextur si am fost foarte multumit. au oferta faine in general , iar in privinta last minute cred ca sunt cei mai ok. Oricum, parerile altora conteaza dar in final tot tu trebuie sa-ti alegi singur cu cine vrei sa colaborezi;) ce sa zic, decat multa inspiratie!Smile
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMier 22 Iun 2011, 10:07

matei355 a scris:
MErci mult pentru sugestie Eddye. Mie azi la munca, un coleg mi-a recomandat Oltextur. Spunea ca-i foarte multumit de serviciile lor. Mi-a zis ca de vreo 3-4 ani lucreaza cu ei. Zicea ca-s o agentie destul de veche in piata si ca prezinta incredere pentru clientii lor. Tu ai auzit de ei, Eddye?
Sincer , NU !
Am lucrat impreuna cu parinti cu agentiile : Christian Tour , Aquatravel , Vilextur Travel si Queen Travel . Dar cel mai bine am mers cu Queen Travel .
De exemplu , pentru anul acesta optam tot pentru Queen Travel.
Sus In jos
matei355




Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMier 22 Iun 2011, 12:41

ok eddye! deci pana acum vad ca lumea imi vine cu 2 propuneri Aqua Travel si Oltextur. macar am 2 variante clare! merci frumos pentru propuneri amandurora! promit ca o sa va anunt de indata ce voi lua o decizie ( adica ma voi duce si voi cumpara o oferta:))
Sus In jos
mara florescu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 21/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMier 22 Iun 2011, 12:45

Eu imi mentin parerea cu Oltextur-ul si tu alegi ce crezi ca e mai convenabil si mai interesant pentru tine!Smile) P.S. sa nu uiti sa ne anunti ce ai ales, chiar m-ai facut curioasa:D
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMier 22 Iun 2011, 17:16

Anul asta , asa cum am mai zis , merg tot cu Queen Travel sigur. Din cate am inteles , ai mei au luat deja oferta...
Sus In jos
MARIAN
MODERATOR FORUM
MARIAN


Mesaje : 117
Data de inscriere : 13/12/2009
Varsta : 35
Localizare : Orasul Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeJoi 23 Iun 2011, 21:28

Eu merg pe cont propriu, e mult mai ieftin, sunt mult mai liber!! Very Happy
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeVin 24 Iun 2011, 10:20

MARIAN a scris:
Eu merg pe cont propriu, e mult mai ieftin, sunt mult mai liber!! Very Happy
Queen Travel are multe oferte foarte foarte bune in Grecia mai ales pe Zahyntos la All-Inclusive . Anul asta am luat la greci , all inclusive cu tur de insula , croaziera de 1 zi pe Mare Ionica totul la un pret foarte foarte bun !
Sus In jos
matei355




Mesaje : 4
Data de inscriere : 19/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeVin 24 Iun 2011, 10:32

Eu am ales in cele din urma sa lucrez cu Oltextur. Mi-au prezentat cele mai bune oferte. Recunosc m-am interesat si la Queen Travel, dar n-a fost chimie intre mine si ei. In schimb la Oltextur mi-au facut o super oferta pentru vacanta in Turcia, la un super hotel din Kemer, Amara Dolce Vita 5* si nu stiu chiar n-am putut sa refuz, a fost intr-un fel dragoste la prima vedere!Smile)
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeVin 24 Iun 2011, 19:18

Eu merg pe Basilica Travel, agentia de pelerinaje a Patriarhiei Romane.
Sus In jos
mara florescu




Mesaje : 3
Data de inscriere : 21/06/2011

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeVin 24 Iun 2011, 22:48

matei355 a scris:
Eu am ales in cele din urma sa lucrez cu Oltextur. Mi-au prezentat cele mai bune oferte. Recunosc m-am interesat si la Queen Travel, dar n-a fost chimie intre mine si ei. In schimb la Oltextur mi-au facut o super oferta pentru vacanta in Turcia, la un super hotel din Kemer, Amara Dolce Vita 5* si nu stiu chiar n-am putut sa refuz, a fost intr-un fel dragoste la prima vedere!Smile)


Felicitari! Nici ca puteai face o alegere mai buna decat Oltextur!;) Sper ca am si eu o influenta in decizia ta:))
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitimeMier 24 Aug 2011, 21:15

Așa cum am zis , anul acesta am colaborat cu Queen Travel în privința ofertei.
Din cauza cererilor puține la Queen Travel și alte 2 agenții pentru perioada 15-24 august Zakynthos (Grecia) acestea s-au unit la transport cu firma Christian Tour. În privința autocarului și a șoferilor ( 2 dus , 2 întors ) nu se poate comenta absolut nimic. Ei însă, din partea ghidului , se poate face cu ușurință o listă destul de măricică .... Spre exemplu :
Nu ne povestea nimic clar și mai facea și zeci de dezaccorduri gramaticale pe care un elev de clasa a VI-a nu cred că le facea !
Vorbea numai atunci când urma să coborîm , și ne zicea doar cît staționăm și atat .
După orașul Patras au început să apară leandrul și măslinii.
Ne-a zis , uitați leandrul pe dreapta și măslinii pe stănga. Ele săracele , n-aveau nici o vină că erau tocmai invers ( St.- leandrul ; Dr.-măslinii).
Eh , trecem peste și ajungem la Portul Killini de unde va trebui să luăm ferryboat-ul pînă pe insula Zakynthos.
Toate bune și frumoase pînă la împărțirea biletelor.......
1. Nu a luat cîte bilete trebuia , motiv ptr. care s-a mai dus încă o dată la caserie.
2. Ne-a cerut 20 de euro ptr bilete dus-întors de persoană , cînd ele erau doar 14 euro ( 6 dus , 8 intors).
3. Cînd a întrebat cineva de ce 20 în loc de 14 aceasta nu a știu să se eschiveze , într-un final după ce a vorbit cu șoferii ne-a zis că cei 6 euro sunt ptr taxa de transport a autocarului pe ferry.
Trecem și peste asta , ajungem la hotel, ne cazăm , timpul trece.
La 15.30 trebuia să ne întîlnim cu ghidul local din partea Christian Tour. Toată lumea frumos, în fața hotelului așteptă. Trece 1 oră , trec 2 , văzînd că tot nu vine , majoritatea renunță și pleaca spre plajă.
Ghidul local n-a mai venit , noi, mergînd în extra-opțiunile insulei cu agențiile locale !

Din partea Queen Travel-ului vreau să zic că nu este absolut nimic de reproșat. Serviciul hotelier a fost perfect , plaja la 300 m , așa cum se specifica în broșura ! Mîncarea bună !!!

Dar totuși , de la Christian Tour aveam alte pretenții !

Toate peste toate , concediul a fost unul extrem de plăcut și urmează să revin cu poze la secțiunea ,,INTERNAȚIONAL” .
O zi plăcută tuturor !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Empty
MesajSubiect: Re: Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?   Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine? Icon_minitime

Sus In jos
 
Care considerati ca este agentia de turism cu care ati lucrat cel mai bine?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Care credeti ca este cel mai frumos oras din Romania?
» Care stil de vot sa fie ?
» MELODIILE PREFERATE
» MALINA OLINESCU - O VOCE CARE S-A STINS
» FORUMURILE NOASTRE PREFERATE PE CARE SUNTEM INREGISTRATI (PRT-SCR)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: FEL DE FEL-
Mergi direct la: