Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
booktravelvisit




Mesaje : 3
Data de inscriere : 12/04/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti, Romania

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeMar 12 Apr 2011, 08:19

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?

Deschid acest topic in speranta crearii unei punti de legatura intre agentiile de turism/hotelieri/motoare de booking si clientul final, adica turistul. Astept nerabdator raspunsurile dvs. cu privire la placutele/neplacutele surprize intampinate pe motoarele de booking romanesti, am subliniat romanesti deoarece stim cu totii de colosii din domeniu. Asadar, va provoc la dialog, doamnelor si domnilor!

Va multumesc !
Atașamente
Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Attachmentlogo BTV .jpg
Nu aveti permisiunea sa descarcati atasamente aici.
(8 KB) Descarcat de 1 ori
Sus In jos
https://www.booktravelvisit.com
MARIAN
MODERATOR FORUM
MARIAN


Mesaje : 117
Data de inscriere : 13/12/2009
Varsta : 35
Localizare : Orasul Bucuresti

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeJoi 14 Apr 2011, 18:25

Eu in calitate de turist prefer sa merg pe cont propriu. Nu am timp liber prea mult, asa ca aleg zilele in care sa plec in statiuni cu 2-3 zile inainte. Prefer calatoriile scurte de 2-3 zile, apoi ma reintorc in Bucuresti si dupa un timp plec in alta statinue. Niciodata nu am plecat cu bilet de la vreo agentie de turism, si mereu m-am bucurat din plin si m-am distrat la maxim in orice destinatie aleasa de mine.
Sus In jos
BOSEL

BOSEL


Mesaje : 125
Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeJoi 14 Apr 2011, 18:55

Scuzele mele, dar ce inseamna booking??? silent Rolling Eyes
Sus In jos
booktravelvisit




Mesaje : 3
Data de inscriere : 12/04/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti, Romania

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: :)   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeLun 18 Apr 2011, 06:40

BOSEL a scris:
Scuzele mele, dar ce inseamna booking??? silent Rolling Eyes

Booking = rezervare

Motor de booking = motor de rezervari turistice online!
Sus In jos
https://www.booktravelvisit.com
booktravelvisit




Mesaje : 3
Data de inscriere : 12/04/2011
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti, Romania

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Interesant   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeLun 18 Apr 2011, 06:42

MARIAN a scris:
Eu in calitate de turist prefer sa merg pe cont propriu. Nu am timp liber prea mult, asa ca aleg zilele in care sa plec in statiuni cu 2-3 zile inainte. Prefer calatoriile scurte de 2-3 zile, apoi ma reintorc in Bucuresti si dupa un timp plec in alta statinue. Niciodata nu am plecat cu bilet de la vreo agentie de turism, si mereu m-am bucurat din plin si m-am distrat la maxim in orice destinatie aleasa de mine.

Dar totusi, sa intri pe un motor de booking inseamna a castiga timp si bani! Altele sunt tarifele la office la hotel, adica un exemplu concret: pe un motor de booking, gasesti preturi chiar si cu 20% mai mici decat cele de la receptie.. eu prefer ca acesti 20% sa ii investesc intr-o distractie, orice altceva decat sa ii dau la receptie .. think;)
Sus In jos
https://www.booktravelvisit.com
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Am auzit de asa ceva   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitimeDum 26 Iun 2011, 07:36

Am auzit de asa ceva discutand cativa colegi la fostul serviciu dar, datorita faptului ca deocamdata nu sunt interesat de excursii externe si ei vorbeau doar de Paris si Milano nu m-a interesat. Exista motoare care aduna si informatii despre cazarile din Romania?
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
Continut sponsorizat





Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Empty
MesajSubiect: Re: Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?   Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce parere aveti despre motoarele de booking din Romania?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Romania 360⁰ : Travel&Tourism - Tu ce parere ai de serv
» Grecia, pe gustul meu
» JUDETUL CONSTANTA
» CATEVA CUVINTE DESPRE NOI
»  DURAU (NT)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: FEL DE FEL-
Mergi direct la: