Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ

In jos 
AutorMesaj
gamezplayi




Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/03/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Empty
MesajSubiect: Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ   Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Icon_minitimeVin 08 Noi 2013, 10:17

Un muzeu mai inedit dupa parerea mea, este situat in cladirea institutului de speologie "Emil Racovita". Prezinta exponate bine pastrate din regnul animal, cat si cateva exponate vii de reptile si amfibieni la vivariul din subsol. Taxa muzeului este de 5 lei, vivariul se viziteaza gratuit, taxa foto nu exista, programul este de marti pana duminica daca nu ma insel Smile
Cand am fost aici, am gasit si un fluturarium, o expozitie de fluturi vi. Din pacate expozitia aceasta este temporara doar (pana la sfarsitul lunii noiembrie din ce am citit).

Cateva fotografii aici, restul pe blog aici Smile

Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Img_3427

Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Img_3463

Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Img_3505

Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ Img_3447
Sus In jos
http://prinochideturist.wordpress.com/
 
Muzeul Zoologic CLUJ-NAPOCA, CJ
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MUZEUL FARMACIEI - CLUJ NAPOCA
» CLUJ NAPOCA
» GRADINA BOTANICA - CLUJ NAPOCA
» Casa lui Matei Corvin - Cluj- Napoca
» JUDETUL CLUJ

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: MUZEE, OBIECTIVE TURISTICE SI ISTORICE :: MUZEE, OBIECTIVE TURISTICE SI ISTORICE DIN ARDEAL-
Mergi direct la: