Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Becurile "ecologice" sunt toxice

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
MARIA MOISI

MARIA MOISI


Mesaje : 44
Data de inscriere : 03/08/2010
Localizare : Intorsura Buzaului

Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitimeSam 11 Feb 2012, 19:52

Ce vom face cand becurile obisnuite nu vor mai fi gasite pe nicaieri???
Sus In jos
kata0587
ADMINISTRATOR FORUM
kata0587


Mesaje : 728
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitimeJoi 16 Feb 2012, 08:30

cred ca trebuie sa facem provizii de becuri obisnuite de pe acuma Smile
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitimeJoi 16 Feb 2012, 09:23

Satti linistite fetelor, nu va credeam asa de slabe de inger.
Asta este cea mai mare gogomanie pe care am citit-o pana acum pe internet.
Folositi in continuare becuri eco daca doriti sa economisiti electricitate si pentru veiozele de proximitate puteti opta pentru LEDuri care au inceput sa se gaseasca prin magazine.
Pot sa va scriu si eu cate posturi vreti prin care sa va dovedesc cu cercetari recente ca apa este daunatoare omului, ca mersul pe jos dauneaza pielii de pe maini, si cea mai tare, ca aerul pe care-l respiram este cancerigen. Credeti ca mai conteaza cateva radiatii in plus? Incepem sa gandim ca africanii si nu ca oameni din UE.
Cercetatorii britanici sustin cu in 2050 vor fi 10 miliarde... Da' cine are nevoie de 10 miliarde de cercetatori britanici?
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitimeJoi 16 Feb 2012, 09:57

Da, ma gandisem si eu la becurile cu LEDuri ca alternativa la aceste becuri ecologice. Insa becurile cu LEDuri nu sunt eficiente pentru citit. Forteaza prea tare ochii. Pentru citit, cel mai bun bec ramane becul clasic, cu incandescenta.

O alternativa non-electrica: vechea lampa cu petrol. Se gasesc lampi cu petrol la magazinele de metalo-chimice. Eu de acolo am cumparat o lampa. In supermarketuri se gaseste destul ulei pentru lampi. Asa ca trecem pe lampi cu petrol.

@Pseudokrytykon: ai dreptate, daca ar fi sa judecam asa strict, am ajunge la concluzia ca apa pe care o bem e nesanatoasa, aerul pe care il respiram e poluat si toxic. Chiar si legumele verzi sunt nesanatoase - asa arata ceva studiu recent al cercetatorilor britanici. Cercetatorii astia britanici, multe mai descopera si ei.
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
Anwell




Mesaje : 5
Data de inscriere : 26/06/2012
Localizare : Bucuresti

Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitimeSam 07 Iul 2012, 16:07

Eu cu greu m-am adaptat la lumina de bec ecologic. E prea albastra, prea nu stiu cum. Oricum, per total sunt multumita de ele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Becurile "ecologice" sunt toxice Empty
MesajSubiect: Re: Becurile "ecologice" sunt toxice   Becurile "ecologice" sunt toxice Icon_minitime

Sus In jos
 
Becurile "ecologice" sunt toxice
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONDICA DE SUGESTII SI RECLAMATII
» Kim Jong-il a murit. Japonia şi SUA sunt în alertă

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: