Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 cosmar in raiul din Bicaz

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
mariadivas




Mesaje : 1
Data de inscriere : 10/06/2011

cosmar in raiul din Bicaz Empty
MesajSubiect: cosmar in raiul din Bicaz   cosmar in raiul din Bicaz Icon_minitimeVin 10 Iun 2011, 18:42

Buna ziua, nu am mai scris pana acum pe un forum, dar ceea ce am patit in vacanta din care tocmai m-am intors impreuna cu sotul meu, m-a determinat sa imi impartasesc experienta, pentru a evita ca alti turisti sa pateasca la fel.
Am ales pentru vacanta zona Neamt, plina de locuri istorice, religioase, bogata in peisaje de vis.
Cazarea am cautat-o pe internet.Ne-a suras oferta Complexului turistic Lebada, care promitea cazare chiar pe lac, pe un ponton transformat in hotel de 3 stele. Am facut rezervarea cu vreo luna inainte, am sunat pentru confirmare cu cateva zile inainte si, pe 5 iunie, am ajuns acolo. a urmat prima surpriza:am ajuns la hotel, receptia de pe ponton era goala, doar in restaurant era agitatie.Am intrebat unde se fac formalitatile de cazare si am fost indrumati spre vila de langa ponton.Acolo ni s-a spus ca nu avem rezervare la Lebada, ci la Pescarus, o vila de pe malul lacului, in imediata apropiere a pontonului si ca nu putem fi cazati pe ponton, desi noi in mod cert cerusem cazare acolo. Am acceptat insa sa ramanem 5 nopti pentru a nu pleca sa cautam cazare in alta parte si pentru ca ne dorisem foarte mult sa stam in apropierea lacului Bicaz, dar si pentru ca doama de la receptie a fost foarte draguta si a insistat sa ramanem.
Camera era simpla, curata, dar lipsea aerul conditionat promis pe pagina de net a complexului.
Mancarea a fost relativ proasta, mancabila si atat, iar personalul total insuficient pentru a deservi intregul complex.
Peisajul vazut din balconul camerei era insa cu totul deoasebit, apusul de soare la Bicaz, barajul, vaporasele ce fac plimbari scurte pe lac.
In ultima noapte, cand incercam sa ne odihnim pentru lungul drum ce il aveam de parcurs a doua zi pana acasa, in Constanta, a urmat cosmarul.
La ora 23.00, hotelul a fostla propriu invadat de un grup de copii de 10-11 ani, care urlau pe coridoare, deschideau usile camerelor, au incercat sa deschida inclusiv usa de la camera in care eram cazati si au tropait pe scari in sus si in jos .
Deoarece nu ne cazasem in mod cert intr-o tabara de copii ci intr-un hotel de 3 stele, am iesit pe hol sa vad ce se intalmpla.
Misunau la propriu, ca o turma scapata de sub orice control, peste 30 de copii urland si tipand care ce camera sa isi aleaga.
am vazut doua persoane adulte de sex feminin ce pareau insotitoarele de grup si le-am intrebat ce se intampla, dar m-au ignorat total, iar cand le-am cerut ferm sa isi controleze grupul deoarece nu este admisibil ca intr-un hotel sa se permita un asemenea comportament au parut profund jignite si mi-au zis ca sunt copii si nu au ce sa le faca.
Am incercat sa iau legatura cu personalul hotelului, adica tanarul care facea si oficii de chelner si de receptioner, dar acesta era cert depasit de situatie si dadea din umeri.
Agitatia s-a terminat de abia la ora 3 dimineata, cand in sfarsit am putut adormi in hotelul transformat ad hoc in tabara.
Nu pentru mult timp, deoarece la 6 dimineata s-au trezit si au reinceput tropaiala si urletele , din care am dedus ca trebuiau sa manace si sa plece.
Dimineata am sesizat din nou priblema si ni sa- spus simplu ca regreta dar este hotararea conducerii si ca s-a mai intamplat asa si cu o saptamana inainte.
Va rog, pe toti cei care cititi acest text sa evitati sa va cazati in Complexul Lebada, deoarece se pare ca respectul pentru turist si pentru banul pe care acesta il plateste pentru a obtine serviciile promise, nu exista.
Este sper, ultima data cand voi accepta ca in momentul cazarii sa primesc mai putine servicii decat cele achitate prin factura si promise in pagina de prezentare a unui loc de cazare.
Voi transmite, de asemenea, tuturor prietenilor si cunoscutilor nostrii sa evite cu orice pret cazarea in acel loc de cosmar.
cu bine, Mariadivas
Sus In jos
Roxanna




Mesaje : 20
Data de inscriere : 10/06/2011

cosmar in raiul din Bicaz Empty
MesajSubiect: Re: cosmar in raiul din Bicaz   cosmar in raiul din Bicaz Icon_minitimeMier 15 Iun 2011, 10:50

Bine de stiut. Multam de info.
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

cosmar in raiul din Bicaz Empty
MesajSubiect: invatatura de minte   cosmar in raiul din Bicaz Icon_minitimeDum 03 Iul 2011, 08:49

Eu am o intrebare: de ce vine cineva din Constanta sa se cazeze pe apa? Stiu ce spui cu peisajul dar.... lacul Bicaz nu este un loc unde sa-ti petreci concediul!!! Cel mult scurte vizite de o zi. Tocmai acest lucru explica lipsa totala de receptivitate din partea stabilimentelor turistice. Cat despre sefii acestor complexe turistice si felul cum au ajuns acolo, nu vreau sa comentez! Cum se comporta ei si subalternii? La fel ca toti sefii din Romanica! Concedii placute in continuare si daca doriti un ghid in aceasta zona, ma ofer gratis! Va pot gasi inclusiv pensiunea mult dorita, cu linisteeee.....
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
Continut sponsorizat





cosmar in raiul din Bicaz Empty
MesajSubiect: Re: cosmar in raiul din Bicaz   cosmar in raiul din Bicaz Icon_minitime

Sus In jos
 
cosmar in raiul din Bicaz
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» BICAZ (NT)
» BARAJE, STAVILARE
» Barajul BICAZ (Lacul Izvorul Muntelui), NT
» LACUL IZVORUL MUNTELUI - BICAZ
» Traseul Brasov-Bicaz-Botosani

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: STATIUNI :: STATIUNI MONTANE-
Mergi direct la: