Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SPANIA

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Administrator
ADMINISTRATOR FORUM
Administrator


Mesaje : 290
Data de inscriere : 17/06/2010

SPANIA Empty
MesajSubiect: SPANIA   SPANIA Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 11:11

Un topic in care vom posta orice  fel de poze din aceasta tara, Spania, destinatii turistice, obiective , orase, etc.
Sus In jos
aiordache75




Mesaje : 2
Data de inscriere : 11/03/2011

SPANIA Empty
MesajSubiect: Spania cu Tez Tour   SPANIA Icon_minitimeMier 21 Sept 2011, 13:54

Salut,
As vrea si eu sa plec in Tenerife cu Tez Tour. Am vazut ca opereaza Tez-ul si pe Spania. Vroiam sa va intreb ce hotel imi recomandati la care ati fost si v-a placut foarte mult. As vrea sa plec cam in 3 saptamani si dupa aceea va spun cum a fost dupa ce ma intorc. Vreau sa plec acum ca am vazut ca au preturi bune Tez Tour in comparatie cu preturile de pe piata....si plus la asta e o companie mare cu birouri in toata lumea.
astept noutati...ms
Sus In jos
Woolf




Mesaje : 25
Data de inscriere : 24/05/2011

SPANIA Empty
MesajSubiect: Re: SPANIA   SPANIA Icon_minitimeDum 25 Mar 2012, 18:33

El Diablo - barbeque la gura vulcanului

Un vulcan nu pare sa fie cea mai obisnuita alegere pentru a gati mancarea, dar restaurantul El Diablo de pe insula Lanzarote, pe coastele Spaniei, are aceasta oferta pentru clientii sai.

SPANIA El Diablo1

Sa ridici un restaurant pe un vulcan e curata nebunie. Dar arhitectul Cezar Manrique a sfidat normalul si a ridicat, in 1970, El Dibalo pe un vulcan, care ofera cladura necesara pentru pregatirea mancarurilor in bucataria restaurantului.

SPANIA El Diablo2

Situat in Parcul National Timanfaya de pe insula Lanzarote, restaurantul atrage mii de turisti tocmai pentru felul neobisnuit de a gati mancarea. Pe un gratar imens, constuit pe roci vulcanice, se rumenesc zilnic carnuri si peste. Din fericire, nu e vorba de un vulcan activ, asa ca nu exista riscul sa apara rauri de lava fierbinte pe langa clienti. Totusi, caldura emanata de rocile fierbinti care atinge temperatura de 450-500 de grade Celsius, este suficienta pentru a gati mancarea.

SPANIA El Diablo3

Cu 50 de euro, turistii primesc transport gratuit de la hotelul lor pana la El Diablo, o masa cu trei feluri de mancare si un tur in imprejurimile restaurantului.

SPANIA El Diablo4



sursa
Sus In jos
Continut sponsorizat





SPANIA Empty
MesajSubiect: Re: SPANIA   SPANIA Icon_minitime

Sus In jos
 
SPANIA
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: INTERNATIONAL-
Mergi direct la: