Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SA MAI SI RADEM !!!

In jos 
+12
Irimescu Andrei
FLORINA
kata0587
eddye
BOSEL
discoid21
COSTACHE MIHAIL
zenox4500
monikaa2128
tudor_vl
TURO.RO
vrabieionut
16 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
vrabieionut

vrabieionut


Mesaje : 326
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeMier 16 Iun 2010, 18:01

Aici o sa postam bancuri si glume ca sa mai radem si noi putin
Sus In jos
http://www.trekearth.com/members/vrabieionut/photos/
vrabieionut

vrabieionut


Mesaje : 326
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 34
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeMier 16 Iun 2010, 18:12

Ben-Laden il suna pe George Buch si ii zice:
- Am doua vesti.una buna si alta rea. Pe care vrei s-o afli prima?
- Pe cea buna.
- Ma predau!!!
- Si aia rea care e?
- Vin cu avionul!!!
Sus In jos
http://www.trekearth.com/members/vrabieionut/photos/
TURO.RO

TURO.RO


Mesaje : 5
Data de inscriere : 02/06/2010

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Oferte de cazare in Regim Hotelier in Statiunea Mamaia 2010   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 10:05

Te'ai saturat sa cauti cazare ieftina in Statiunea Mamaia si sa nu gasesti? :shock: Vrei sa ai parte de tot confortul cand vii sa iti petreci sejurul, concediul sau vacanta la Mare? Very Happy Acum ai posibilitatea de a inchiria o camera single, dubla sau tripla, un apartament cu 2 sau 3 camere sau garsoniere in regim hotelier la preturi pe timp de criza Smile ... Ofertele noastre de cazare sunt situate la mai putin de 60 de metri de plaja, sunt situate in ansambluri rezidentiale de lux si ofera cazare in regim hotelier si confort de lux turistilor la preturi mici. Sa luam ca exemplu un apartament cu 2 camere de lux : ai la dispozitie propria bucatarie utilata complet ( vesela si tacamuri incluse, cuptor cu microunde, aragaz, cafetiera, toaster ) la orice ora din zi si din noapte, serviciu de cleaning, prosoape si lenjerie asigurate pe perioada sejurului, loc de parcare, chiar si paza si protectie 24h/24h asigurata de o firma de specialitate...totul la doar 60 de euro pe noapte. Tin sa mentionez ca intr-un apartament cu 2 camere se pot caza maxim 4 turisti, ceea ce inseamna ca pretul unei nopti de cazare pe persoana este de 15 euro ( 60 RON) iar la hotel... 🇳🇴 in nici un caz nu aveti la dispozitie propria bucatarie sau chiar confortul de acasa. Si la pretul acesta nu puteti inchiria nici macar o camera single Rolling Eyes Dar... ca sa va lamuriti singuri...accesati gratuit site-ul nostru oficial http://www.turo.ro si alegeti oferta care vi se potriveste! Va asteptam cu drag la mare. Have a nice day Very Happy
Sus In jos
tudor_vl

tudor_vl


Mesaje : 33
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 33
Localizare : Pausesti-Maglasi, jud. Valcea/Cluj Napoca

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 17 Iun 2010, 14:00

Mor Regina Elisabeta, George Bush si Traian Basescu. Toti trei ajung in iad. Diavolul le face o oferta: le da un telefon si fiecare poate sa sune in tara sa si sa vorbeasca cu cine vrea. Prima este Regina Elisabeta. Suna in Marea Britanie si vorbeste 5 minute. Apoi il intreaba pe Diavol:
- Cat datorez?
- 5 milioane de dolari!
Regina comenteaza putin dar ce sa faci? Intide un cec de 5 milioane de dolari. Urmeaza Bush:
- Vreau sa sun si eu in SUA
Suna in SUA si vorbeste 10 minute. Si el il intreaba pe Diavol:
- Cat datorez?
- 10 milioane de dolari.
Ii intinde si el un cec de 10 milioane de dolari.
Vine si Basescu:
- Vreau si eu sa sun in Romania sa vorbesc cu primul ministru, cu ministrii, cu deputatii, cu senatorii, cu familia...
Suna in Romania si vorbeste vreo 2 ore. Il intreaba pe Diavol:
- Cat datorez?
- 1 dolar.
Bush si Elisabeta sunt revoltati:
- Cum!? Numai un amarat de dolar!?
La care Diavolul raspunde:
- Pai da. Cand suni dintr-un iad in alt iad se considera convorbire in retea.
Sus In jos
monikaa2128




Mesaje : 21
Data de inscriere : 16/06/2010
Varsta : 41
Localizare : ILFOV

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 18 Iun 2010, 07:11

Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia opreşte liftul, se uită cochet la el, îşi dezbracă bluza şi sutienul şi le aruncă pe jos.
- Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
Bărbatul se gîndeşte puţin, îşi dezbracă cămaşa, o aruncă pe jos şi spune:
- Hai, spal-o şi calc-o.
Sus In jos
zenox4500




Mesaje : 31
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 68
Localizare : Caransebeş

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Să râdem   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeMier 23 Iun 2010, 16:19

Pe o şosea are loc un accident între două maşini , conduse de un oltean şi un ardelean .
- Uite ce-mi făcuşi muică ! Îmi turtişi maşina , se văită olteanul.
- No nu-i bai . Ia o gură dă pălincă să-ţi mai revii , zise ardeleanul .
- Nu iau nimic .
- Hai ia , să vezi ce bine îi .
Olteanul trage o gură zdravănă şi zice
- Să şti că mă simt mai bine .
- Da ? Atunci mai bea .
Mai bău olteanul o gură, şi-l întrbă pe ardelean
- Dar tălică de ce nu bei ?
- Aştept....POLIŢIA !
Sus In jos
tudor_vl

tudor_vl


Mesaje : 33
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 33
Localizare : Pausesti-Maglasi, jud. Valcea/Cluj Napoca

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeMier 14 Iul 2010, 19:27

Itzic dorea neaparat sa obtina o audienta cu Papa. Ii trimitea scrisori dar de fiecare data era refuzat. Dupa 20 de ani vine Papa in Israel iar Itzic se duce glont la el.
- Parinte, am si eu sa iti spun ceva.
- Spune fiule.
- Stiti, eu am un restaurant clasic, elegant, rafinat...
- Ma bucur pentru tine.
- Iar acest restaurant il am de la tata.
- I-auzi, si mai bine.
- Dar si tata il are de la tata.
- Pai inseamna ca e afacere de familie.
- Dar si tata lui tata il are de la tata.
La un moment dat Papa se enerveaza si zice:
- Auzi, ma. Tu vrei sa ne intorci in vremea lui Cristos?
- Eh, aici vroiam sa ajung. Cina cea de Taina cine o plateste?
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 15 Oct 2010, 11:08

Sa radem putin!! Very Happy Very Happy Very Happy

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 15 Oct 2010, 11:10

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 15 Oct 2010, 20:58

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 15 Oct 2010, 21:09

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeDum 24 Oct 2010, 12:34

In pozele de mai jos doresc sa va arat colectia de toamna 2010 a tinutei sport atasata pe manechini celebri din plastic!! Very Happy

SA MAI SI RADEM !!! P1010637

SA MAI SI RADEM !!! P1010650

SA MAI SI RADEM !!! P1010649

SA MAI SI RADEM !!! P1010648

SA MAI SI RADEM !!! P1010636

SA MAI SI RADEM !!! P1010635

SA MAI SI RADEM !!! P1010632
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeDum 24 Oct 2010, 14:57

un manechin viu Smile
Sau asa de bine realizat, incat pare a fi viu.

NOTA de la Directorul General catre Directorii Executivi:
“Astazi la ora 11 va fi o eclipsa totala de soare, care va fi observabila timp de doua minute. Avand in vedere ca acesta este un eveniment rar si cu totul deosebit, se permite tuturor angajatilor observarea eclipsei din parcarea firmei intre orele 10:30 si 11:30, unde vom oferi si o scurta explicatie despre dinamica eclipselor. Celor care doresc sa observe eclipsa le vor fi distribuiti ochelari de protectie, la un pret minim.”



NOTA de la Directorii Executivi catre Directorii de Directie:
“Astazi între orele 10:30 si 11:30 toti salariatii se vor intalni in parcare. Va urma o eclipsa totala de soare, care va dispare timp de doua minute. In schimbul unei sume minime, se poate proteja vederea cumparand o pereche de ochelari speciali pentru eclipsa. Directorul general va tine o scurta cuvantare, prin care ne va da anumite explicatii. Acest lucru nu se petrece in fiecare zi si este un eveniment foarte important.”



NOTA de la unul din Directorii de Directie catre Seful de Serviciu:

“Azi Directorul General va tine o cuvantare despre eclipsa, timp in care va face sa dispara soarele timp de doua minute. Acesta este un lucru care nu se poate vedea in fiecare zi, asa ca toata lumea sa mearga in parcare incepind de pe la 10, pina pe la 11. In schimbul unei mici sume de bani, veti avea ochelari de protectie.”



NOTA de la Seful de Serviciu catre Seful de Birou:
“Vreo 10 sau 11 persoane sa mearga in parcare, unde Directorul General va tine o eclipsa de soare timp de doua minute. Acest lucru n-o sa se intimple in fiecare zi si cei care iesiti sa aveti niste bani pregatiti, pentru ca o sa va coste. Si sa aveti ochelarii cu voi.”



Seful de Birou catre angajati:
“Cativa dintre cei care poarta ochelari, sa mearga in parcare, ca sa vada cum dispare Directorul General timp de doua minute. Daca vreti ca asta sa se intample zilnic, trebuie sa strangem niste bani !”

Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
BOSEL

BOSEL


Mesaje : 125
Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 37
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeMier 27 Oct 2010, 09:02

Doua cazaturi de pomina:

Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 18 Noi 2010, 12:26

De o intamplare demna de tot rasul am avut parte astazi! Am fost la cumparaturi in Mega Image, iar dupa aceea am traversat o sosea mare, foarte aglomerata cu linii de tramvai pe mijloc. La jumatatea soselei, realizez ca in mana aveam cosul din magazin cu tot cu produse. Imediat am vrut sa ma intorc inapoi dar veneau masini in prostie, asa ca am ajuns pe partea cealalta, si apoi m-am intors inapoi. Intru in magazin.
-Si eu am uitat, dar nici dumneavoastra nu mi-ati atras atentia ca am iesit cu cosul din magazin! La jumatatea soselei am observat acest lucru! Nu mai ma puteam intoarce inapoi din cauza masinilor!
-Uite un domn serios! spuse un cumparator care iesea din magazin, in timp ce toti angajatii din market, nu se mai puteau opri din ras!!! Very Happy
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 10 Dec 2010, 07:44

COSTACHE MIHAIL a scris:
De o intamplare demna de tot rasul am avut parte astazi! Am fost la cumparaturi in Mega Image, iar dupa aceea am traversat o sosea mare, foarte aglomerata cu linii de tramvai pe mijloc. La jumatatea soselei, realizez ca in mana aveam cosul din magazin cu tot cu produse. Imediat am vrut sa ma intorc inapoi dar veneau masini in prostie, asa ca am ajuns pe partea cealalta, si apoi m-am intors inapoi. Intru in magazin.
-Si eu am uitat, dar nici dumneavoastra nu mi-ati atras atentia ca am iesit cu cosul din magazin! La jumatatea soselei am observat acest lucru! Nu mai ma puteam intoarce inapoi din cauza masinilor!
-Uite un domn serios! spuse un cumparator care iesea din magazin, in timp ce toti angajatii din market, nu se mai puteau opri din ras!!! Very Happy
foarte tare =))))) dar cum ati putut iesi pe usa magazinului fara sa piuie alarma ????????
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 10 Dec 2010, 07:50

Da, se mai intampla Laughing
Mai stiu persoane care intra cu bagaje la supermarket, fac cumparaturile, pleaca cu ele, dar isi uita bagajele. Macar tu te-ai ales cu un obiect in plus, cu un cos.
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
kata0587
ADMINISTRATOR FORUM
kata0587


Mesaje : 728
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 37
Localizare : Brasov

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 10 Dec 2010, 15:23

COSTACHE MIHAIL a scris:
De o intamplare demna de tot rasul am avut parte astazi! Am fost la cumparaturi in Mega Image, iar dupa aceea am traversat o sosea mare, foarte aglomerata cu linii de tramvai pe mijloc. La jumatatea soselei, realizez ca in mana aveam cosul din magazin cu tot cu produse. Imediat am vrut sa ma intorc inapoi dar veneau masini in prostie, asa ca am ajuns pe partea cealalta, si apoi m-am intors inapoi. Intru in magazin.
-Si eu am uitat, dar nici dumneavoastra nu mi-ati atras atentia ca am iesit cu cosul din magazin! La jumatatea soselei am observat acest lucru! Nu mai ma puteam intoarce inapoi din cauza masinilor!
-Uite un domn serios! spuse un cumparator care iesea din magazin, in timp ce toti angajatii din market, nu se mai puteau opri din ras!!! Very Happy

ce tare :a21: :a21: :a21: :a21:
Sus In jos
http://bucatarie-usoara.blogspot.com/
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 10 Dec 2010, 21:34

La MEGA IMAGE se poate iesi cu cosul. Nu piuie alarma nici daca treci de casa cu cosul si nici daca iesi pe usa principala. Din cate stiu la CORA si Carefura nu poti iesi cu cosul nici de la casa.
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeVin 10 Dec 2010, 23:43

COSTACHE MIHAIL a scris:
La MEGA IMAGE se poate iesi cu cosul. Nu piuie alarma nici daca treci de casa cu cosul si nici daca iesi pe usa principala. Din cate stiu la CORA si Carefura nu poti iesi cu cosul nici de la casa.
Este Carrefour...nu carefura :a21: :a21: :a21: :a21: :a21:
:z23:
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeSam 11 Dec 2010, 20:22

eddye a scris:
COSTACHE MIHAIL a scris:
La MEGA IMAGE se poate iesi cu cosul. Nu piuie alarma nici daca treci de casa cu cosul si nici daca iesi pe usa principala. Din cate stiu la CORA si Carefura nu poti iesi cu cosul nici de la casa.
Este Carrefour...nu carefura :a21: :a21: :a21: :a21: :a21:
:z23:

Da, ai dreptate, am scris doua cuvinte legate, trebuia sa scriu care fura. Very Happy
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 11:55

Iata ce am vazut pe clanta unei usi a unui apartament:


SA MAI SI RADEM !!! P1010740

SA MAI SI RADEM !!! P1010741
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 12:11

Din ciclul ,,SA SCRIEM FRUMOS!!!'' cateva cuvinte scrise si incorect, se gasesc la usa unui etaj dintr-un bloc!


SA MAI SI RADEM !!! P1010737
Sus In jos
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 21:15

As putea da eu un raspuns celor care au pus intrebarea pe usa liftului:
-Nu sunteti voi baietii de cartier! Voi sunteti aceia care va bateti joc de munca celor care au vopsit usa liftului!!!



SA MAI SI RADEM !!! P1010738
Sus In jos
eddye

eddye


Mesaje : 356
Data de inscriere : 06/12/2010
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitimeJoi 06 Ian 2011, 23:10

COSTACHE MIHAIL a scris:
As putea da eu un raspuns celor care au pus intrebarea pe usa liftului:
-Nu sunteti voi baietii de cartier! Voi sunteti aceia care va bateti joc de munca celor care au vopsit usa liftului!!!



SA MAI SI RADEM !!! P1010738
Dar cum va nimeriti fix cu aparatul la dvs , cand gasiti tot felul de nunturi din acestea ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





SA MAI SI RADEM !!! Empty
MesajSubiect: Re: SA MAI SI RADEM !!!   SA MAI SI RADEM !!! Icon_minitime

Sus In jos
 
SA MAI SI RADEM !!!
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: DISCUTII LIBERE-
Mergi direct la: