Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Chilia lui Daniil Sihastrul

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
gamezplayi




Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/03/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Chilia lui Daniil Sihastrul Empty
MesajSubiect: Chilia lui Daniil Sihastrul   Chilia lui Daniil Sihastrul Icon_minitimeVin 01 Aug 2014, 16:04

Cred ca toti de aici ati auzit de Daniil Sihastrul Smile  La doar 1 km distanta de Manastirea Putna, gasim chilia in care acesta si-a trait o bucata din viata Smile

Sper sa va placa cele cateva fotografii pe care le-am facut aici, si sper sa aveti ocazia sa treceti si voi pe aici.

Chilia lui Daniil Sihastrul Img_61601

Chilia lui Daniil Sihastrul Img_6163

Chilia lui Daniil Sihastrul Img_6166

Chilia lui Daniil Sihastrul Img_6177
Sus In jos
http://prinochideturist.wordpress.com/
danucky




Mesaje : 448
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 45
Localizare : Oradea

Chilia lui Daniil Sihastrul Empty
MesajSubiect: Re: Chilia lui Daniil Sihastrul   Chilia lui Daniil Sihastrul Icon_minitimeVin 01 Aug 2014, 16:05

fain, de la mănăstire nu pui poze? Very Happy
Sus In jos
gamezplayi




Mesaje : 52
Data de inscriere : 12/03/2012
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Chilia lui Daniil Sihastrul Empty
MesajSubiect: Re: Chilia lui Daniil Sihastrul   Chilia lui Daniil Sihastrul Icon_minitimeVin 01 Aug 2014, 17:49

ba da, urmeaza Very Happy Am vizitat Putna, Varatec, Agapia, Voronet, Moldovita, Sucevita Very Happy Si am facut fotografii pe la toate Very Happy
Sus In jos
http://prinochideturist.wordpress.com/
danucky




Mesaje : 448
Data de inscriere : 06/07/2011
Varsta : 45
Localizare : Oradea

Chilia lui Daniil Sihastrul Empty
MesajSubiect: Re: Chilia lui Daniil Sihastrul   Chilia lui Daniil Sihastrul Icon_minitimeSam 02 Aug 2014, 06:49

În afară de Putna care era prea izolată de celelalte obiective, pe restul le-am văzut și noi într-un circuit foarte frumos în 2011, zona și arhitectura sunt deosebite.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chilia lui Daniil Sihastrul Empty
MesajSubiect: Re: Chilia lui Daniil Sihastrul   Chilia lui Daniil Sihastrul Icon_minitime

Sus In jos
 
Chilia lui Daniil Sihastrul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: MUZEE, OBIECTIVE TURISTICE SI ISTORICE :: MUZEE, OBIECTIVE TURISTICE SI ISTORICE DIN BUCOVINA-
Mergi direct la: