Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 AMERICA de SUD

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
DelaToha




Mesaje : 1
Data de inscriere : 08/02/2014

AMERICA de SUD Empty
MesajSubiect: AMERICA de SUD   AMERICA de SUD Icon_minitimeSam 08 Feb 2014, 04:23

Salutare la toti pasionatii de aventura,

Acum 3 luni ma aflam in drum spre Buenos Aires, fara sa am un plan, doar cu gandul sa fac toata America de Sud intr-un mare fel. Am uitat sa-mi iau bilet de intoarcere, asa ca am lasat viata sa preia haturile.

Pana acum am fost prin munti si prin parcuri nationale de-ti taie respiratia, m-am aventurat pentru mai bine de o luna pe bicicleta facand aprox 1300 km pe unul dintre cele mai frumoase drumuri din lume, Carretera Austral campand in locuri salbatice si intalnind oameni speciali. Pentru mine a fost o experienta extraordinara pe care vreau sa o impart cu alti pasionati de calatorii pe bicicleta. Am fost in casele chilenilor si am invatat dansul lor traditional, pentru ca imi place foarte mult sa ma pierd printre localnici si sa invat cat mai multe de la ei. Prefer sa calatoresc ieftin, sa campez, sa impart camera, sa fac autostopul, orice ce-mi antreneaza spiritul aventurier, si deobicei ma feresc daca pot de locurile supra aglomerate de turisti .

Tocmai ce mi-am incheiat o luna la o ferma de cai in Parcul National Torres del Paine, unde am invatat sa calaresc si mi-am indeplinit un vis din copilarie. Urmeaza sa merg catre Fin del Mundo si sper intr-o calatorie in Antarctica daca se aranjeaza stelele.

Calatoria pana acum a fost ireala , cum obisnuia sa spuna un prieten de drum, si va invit sa vizitati blogul meu pentru mai multe povesti si poze.

Mi-ar placea sa stiu care mai sunteti pe acolo, haihui, cu rucsacul si va aventurati prin lume. Pentru ca pana acum am intalnit-o doar pe Elena in toata Patagonia, e amuzant ca fara sa ne vorbim, ne intalnim adhoc sau calc pe urmele ei sau invers. Viata are surprizele ei , cu siguranta.

Si ca incheiere, celor care stau pe ganduri daca sa plece singuri in lume sau nu, raspunsul este unul singur. Da! Cand? Acum! Este cel mai bun lucru care poti sa-l faci cu banii tai!

Cale batuta si calatorii prin locuri minunate va doresc.


Dela Toha
www.delatoha.ro

AMERICA de SUD DSC03210-002-1024x340
Sus In jos
Calator mioritic
ADMINISTRATOR FORUM
Calator mioritic


Mesaje : 3231
Data de inscriere : 14/10/2010
Varsta : 67
Localizare : Pascani/Iasi

AMERICA de SUD Empty
MesajSubiect: Re: AMERICA de SUD   AMERICA de SUD Icon_minitimeJoi 27 Feb 2014, 18:10

Multumim de invitatie!
Pentru multi,daca nu pentru foarte multi dintre noi aceasta destinatie va ramane doar...un vis.
Asteptam poze, reportaje, impresii.  Very Happy 
Sus In jos
discoid21
ADMINISTRATOR FORUM
discoid21


Mesaje : 537
Data de inscriere : 26/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Reg. Ormansag, UNGARIA

AMERICA de SUD Empty
MesajSubiect: Re: AMERICA de SUD   AMERICA de SUD Icon_minitimeVin 19 Iun 2015, 06:45

Am vazut blogul s ma bucur sa intalnesc pe aici un calator roman care a ajuns la capatul lumii. Acolo, in sudul statului Chile chiar ca e capatul lumii. Smile
Sus In jos
http://onouaperspectiva.wordpress.com
Continut sponsorizat





AMERICA de SUD Empty
MesajSubiect: Re: AMERICA de SUD   AMERICA de SUD Icon_minitime

Sus In jos
 
AMERICA de SUD
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: DIVERSE :: INTERNATIONAL-
Mergi direct la: