Forumul turistic din Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forumul turistic din Romania

Un forum despre turism si calatorii
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Manastirea HLINCEA - Iasi

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Manastirea HLINCEA - Iasi   Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Oct 2012, 10:37

Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 62

Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 63
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
COSTACHE MIHAIL
ADMINISTRATOR FORUM
COSTACHE MIHAIL


Mesaje : 2281
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 52
Localizare : BUCURESTI

Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Manastirea HLINCEA - Iasi   Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Oct 2012, 16:42

Superbe pozele si destul de complexe! Ne-am putut face o impresie despre manastire! Mai ales ca ai postat si imagini din clopotnita!! Very Happy
Din cate stiu, este manastire de calugari. Este adevarat?? Cam cati vietuitori numara obstea??
Sus In jos
pseudokryticon
ADMINISTRATOR FORUM
pseudokryticon


Mesaje : 4172
Data de inscriere : 24/05/2011
Varsta : 60
Localizare : Pascani / Harlau - Iasi

Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Manastirea HLINCEA - Iasi   Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Oct 2012, 18:58

COSTACHE MIHAIL a scris:
Superbe pozele si destul de complexe! Ne-am putut face o impresie despre manastire! Mai ales ca ai postat si imagini din clopotnita!! Very Happy
Din cate stiu, este manastire de calugari. Este adevarat?? Cam cati vietuitori numara obstea??

Da, manastire de calugari, eu nu am vazut decat vreo trei si am vorbit putin cu preotul mirean pentru ca biserica este folosita si ca biserica de parohie pentru locuitorii din zona. Da, am pozat de pe unde am vrut, singura opreliste au fost vreo 5 caini care pana la urma s-au dovedit blanzi. As fi vrut sa mai stau in biserica unde pictura este intr-adevar superba.
Sus In jos
http://pseudokryticon.blogspot.com
Continut sponsorizat





Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Manastirea HLINCEA - Iasi   Manastirea HLINCEA - Iasi - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Manastirea HLINCEA - Iasi
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Manastirea GALATA - Iasi
» Manastirea GOLIA - Iasi
» Manastirea CETATUIA - Iasi
» Manastirea FRUMOASA - Iasi
» Manastirea PODGORIA COPOU - Iasi

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forumul turistic din Romania :: MANASTIRI :: MITROPOLIA MOLDOVEI SI BUCOVINEI-
Mergi direct la: